Ogólnopolski Festiwal

„Nauki Przyrodnicze na Scenie 3”
Science on Stage

Poznań, Wydział Fizyki UAM, 19 - 20 września 2008 roku


 Kategoria przedstawienia:

I Miejsce – zespół z Gimnazjum prof. S. Kielicha w Borowie, kierowany przez mgr Urszulę Grabowską, mgr Ewę Wegner, mgra Piotra Wegnera, w składzie: Aleksandra Marciniak, Paulina Płocieniak, Aleksandra Kasprzak, Bartosz Leraczyk, Ryszard Skrzypniak, Wiktor Kaźmierczak, Aleksandra Ferens, Tomasz Maciejewski, Wojciech Dominiczak, Patryk Antoniak, Piotr Szymkowiak, Zofia Wegner, Zofia Przybylska, Paulina Bisiorek, Joanna Wojciechowska, Martyna Kinecka, Patryk Kaptur, Martyna Grzelczyk, Olga Nawrocka, Anna Maciejewska
 za przestawienie pt. "Paryskie spotkanie"

II Miejsce – zespół z ZSO im. M. Kopernika w Cieszynie, kierowany mgr Danuta Bartnik, w składzie: Magdalena Dobosz, Maciej Habarta, Maria Michałek, Anna Michałek, Patryk Kukulski, Jakub Dobroszek, Bartosz Sikora, Anastazja Zeman, Zbigniew Witczak 
za przedstawienie pt. "Jeden Dzień"

lll Miejsce – zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach , kierowany przez mgr Janinę Śliwa, w składzie: Ryszard Spyt, Zbigniew Drabik, Piotr Druzgała, Joanna Talaga, Paweł Stoch, Jakub Cieśla, Dominika Ostafin, Agnieszka Śmiłek, Izabela Górka, Marzena Hajdas, Katarzyna Kapłoniak, Anna Mirek, Anna Hałas, Anna Ślusarczyk, Aleksandra Skrzeczek, Monika Wiechniak
 za przestawienie pt. „Wiedza wychodzi z cienia”

 

Wyróżnienia:

  • Dla zespołu w składzie: Mateusz Stocki, Agnieszka Stocka, Grzegorz Jurga  z Wydziału Chemii UAM w Poznaniu
    za przestawienie pt.  „ArtScience

  • Dla zespołu  kierowanego przez  dr Anetę Waszkowiak, w składzie: Piotr Derlatka, Izabela Stachowska, Marcin Samarzewski, Krzysztof Książkiewicz, Monika Tomaszewska, Magda Jakubowska, Dawid Piasny, Wojciech Zając, Agnieszka Grinig, Dorota Nowak, Sandra Klonowska, Beata Szynder, Julia Dziamska, Anna Sitz  z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu
    za przestawienie pt. „Magia codzienności”

  • Dla Tomasza Łosia z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie za  muzykę do sztuki  „Życie gwiazdy ”

  • Dla Macieja Siedleckiego z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie za napisanie i reżyserię sztuki  „You can shine, po prostu błyszcz ”

 

 Kategoria demonstracje:

Dwa równorzędne I Miejsca:

  • Zespół w składzie: Mateusz Stocki, Agnieszka Stocka, z Wydziału Chemii UAM w Poznaniu
     za demonstrację  "Wlazł kotek na płotek..."

  • Zespół kierowany przez  mgr inż. Danutę Jesiak i mgr Justynę Bartol- Baszczyńską, w składzie: Bartosz Lang, Mikołaj Cybulski, Tomasz Lis, Marta Piotr, Henryk Skrętny, Łukasz Łochyński, Natalia Gumna, Adrian Sobański, Monika Andrzejewska, Dawid Kaniewski z Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie
    za demonstrację 
    "Pomaluj mój świat"

II  Miejsce - zespół  z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej Curie w Pietrowicach Wielkich, kierowany przez mgr Jana Tokara, w składzie:  Szymon Marcinek, Stefan Moc
za demonstrację "Wykorzystanie stroboskopu do obserwacji efektów doświadczeń"

Dwa równorzędne III Miejsca:

  • Zespół kierowany przez  mgr Grażynę Generowicz, w składzie: Marta Modzelewska, Agnieszka Kwiatkowska, Agata Tomaszewska, Marta Kuczyńska, Maciej Kwiatkowski, Mateusz Wiatrowski, Rafał Aleksandrzak, Michał Śmieszniak z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu
    za demonstrację "Kto sieje wiatr? "

  • Zespół kierowany przez mgr Małgorzatę Sobczak, w składzie: Albert Ratajczak z I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie
    za demonstrację "Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation"

 

Wyróżnienia:

  • Dla zespołu kierowanego przez mgr Małgorzatę Masłowską w składzie: Marysia Wosiek, Martyna Jeziorska, Asia Wszędobył, Monika Lesiecka, Piotr Oleszczyk, Monika Kaźmierczak, Szymon Janik, Michał Frątczak z Zespołu Szkół w Rajsku
    za demonstrację „Pomóż sobie sam, Kopciuszku czyli rzecz o mieszaniu, rozdzielaniu i czarowaniu"

  • Dla  Jakuba Kira z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

    za demonstrację „Zgniatacz"

 

Kategoria prezentacje multimedialne:

Jury postawiło przyznać dwa równorzędne I Miejsca:

  • zespołowi z  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, opiekun mgr Cezary Filipiuk, Aleksandra Pławecka, Wojciech Jańczak
    za prezentację pt. „Fizyka a fotografia”

  • zespołowi z  I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie w składzie: mgr Zbigniew Trzmiel, Bartosz Niedźwiedź
    za prezentację pt.  "Człowiek - najsłabsze ogniwo"

III Miejsce – zespół z Zespołu Szkól Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych Technikum nr 3 w Bielsko-Białej, opiekunowie  mgr inż. Marek Myśliński, mgr Jolanta Kujawska-Tomasik, w składzie: Paweł Machnik, Mateusz Orawczak
za prezentację pt.: "Rozterki ludzkiego ucha"

 

Wyróżnienia:

  • Dla zespołu kierowanego przez dr Joannę Gryboś w składzie: Dorota Wiśniewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach
    za prezentację pt. "Świat biosensorów"

  • Dla zespołu Dr inż. Witold Misiak, Marcin Kasperski z ZSO w Gostyniu
    za prezentację pt. „Wykorzystanie metody MindMappingu w uczeniu się fizyki i przedmiotów przyrodniczych”

Powrót do strony domowej